خانه / مقالات / دانه قهوه تانزانیا

دانه قهوه تانزانیا

دانه قهوه تانزانیا

یکی از رکن های مهم اقتصادی در کشور تانزانیا تولید قهوه میباشد که بزرگترین محصول صادراتی این کشور را شامل میشود و قهوه ای که در این کشور تولید میشود بیش از40000 تن است که حدودا 70 درصد آن را قهوه عربیکا و تقریبا 30 درصد آن قهوه ربوستا را شامل میشود.

مناطق اصلی رشد قهوه عربیکا و ربوستا در تانزانیا

این مناطق که برای رشد قهوه در این مناطق استفاده میشود در شمال کلیمنجارو و دیگر جاها میباشد و جای که قهوه ربوستا در این جا رشد میکند در منطقه ای به نام bukoba میباشد.

 

زمان برداشت قهوه در تانزانیا چگونه است؟

قهوه به طور کلی در تانزانیا به روش دستی و سنتی از ماه های اکتبر تا فوریه قابل برداشت میباشد( که در قسمت شمال آن وقت برداشت در ژوئیه وددسامبر وددر قسمت جنوب آن در ماههای ژوئیه و دسامبر وددر قسمت غربی آن در ماههای اکتبراست.

برای کشت قهوه در کشور تانزانیا حدودا 270000 کارگر در این حرفه مشغول به کار هستند و حدودا 90% از کشاورزان قهوه در کشور تانزانیا کشاورزانی که مزرعه کوچک دارند و در کل کشاورزان کوچک هستند.

قدمت و زمان قهوه تانزانیا چگونه بوده است ؟

قهوه در قرن شانزدهم در یکی از مناطق تانزانیا از کشور اتیوپی به این کشورها معرفی شده است.

در آن زمان قهوه به عنوان یک تحریک کننده مصرف می شده است و فقط یک قبیله در آن هنگام بوده است که از لوبیای قهوه استفاده میکرده است یک قبیله ای به نام هیا بوده است.

این قبیله با استفاده از جوشاندن لوبیای ربوستا با گیاهان گوناگون و بعد آن ها را بخار داده و بر روی یک ترکیبی به عنوان یک تحریک کننده فشرده شده از آن استفاده میکنند.

از این دانه ها این قبیله با هدف نوعی ارز استفاده میکرده است و همه کارها از جمله رشد و پرورش لوبیای قهوه توسط یک نوع رهبران قبیله ای تحت کنترل بوده است.

قهوه در زمان توسعه طلبی چگونه بوده است ؟

ارزش دانه قهوه در اواخر قرن نوزدهم توسط توسعه طلبی آلمان در تانزانیا تغییر کرده است و براساس قوانین و قانون های مختلف را که تصویب میکردند که نظارت و کنترل رهبران را بر روی کشت محصول بسیار کم کرده است.

بذر این دانه به صورت همیشگی و گسترده و وسیع در دست همگان قرار میگرفت و گونه دیگری از قهوه که عربیکا بوده است به واسطه آلمانی ها و با فشار و رنج زیاد بر قبایل تانزانیا در منطقه ای از کلیمانجارو و تانگا به دست می آید و همه افراد در این منطقه ها قبیله ای مثل قبیله چاگا به طور کامل به کشت قهوه مشغول هستند.

بعد از جنگ جهانی اول یعنی وقتی که بریتانیا ، تانزانیا را تحت سلطه خود در آورد و به این دلیل آنها قوانین رشد و پرورش قهوه را تغییر دادند و به طور وسیع پرورش قهوه در تانزانیا زیاد میشود و تولید قهوه به حدی رشد کرده که در سال 1925 به بیش از 6000 تن به ارزش 1.2 میلیون دلار به کشور های دیگر صادر کندو در حوالی همان سال اولین تعاونی قهوه تشکیل شده است که به زیاد تر شدن و وسعت و کمک کردن به کشاورزان قهوه پرداخت میکند و در امروز بیش از صدها تعاونی در این بابت تشکیل شده است.

دانه قهوه تانزانیا

قهوه تانزانیا چه ویژگی های میتواند داشته باشد؟

به طور کلی قهوه تانزانیا هفتاد درصد از قهوه عربیکا را در این کشور تشکیل میدهد که همه این ها در بلندای کلیمانجارو کشت میشود.

در اطراف دریاچه ویکتوریا و در ارتفاعات پایین درختچه های روبوستا دیده میشود و کم بازده و کم میوه دادن درختچه های تانزانیا کار کشاورزان را به شدت سخت میکند.

قهوه این کشور نیز مانند کشور کنیا از اسیدیته شفاف و به همراه داشتن کمی تیزی از خصوصیات این کشور بوده است و طعم خوب و قوی دارد.

بادی متوسط رو به بالا که شکل آن غلیظ و خامه ای شکل است و طعم این میوه که در چوب سرو نیز پیدا میشود.

قهوه تانزانیا در ارتفاعات 1400 الی 1800 متر بالاتر از سطح دریا رشد میکند.

قهوه تانزانیا زیرگونه های عربی دارد و کنت و بوربون از این زیر گونه ها بوده است..

قهوه تانزانیا در ماههای جولای تا آگوست در منطقه شمال تانزانیا و در جنوب تانزانیا در می و آوریل میتواند باشد.

قهوه تانزانیا عطری شبیه توتون و پیپ ملایم دارد.

طعم همه قهوه تانزانیا بیشتر به طعم شاه توت ،لیمو ،چای ،کیوی و شکلات میتواند باشد.

قهوه تانزانیا به طور میانگین تن آوری متوسط رو به بالا دارد.

قهوه تانزانیا اسیدیته شفاف ،تند و تیز و مرکباتی دارد.

بیشتر قهوه های برداشت شده در این منطقه دانه های پی بری هستند؛

یعنی هر میوه قهوه به جای اینکه دو دانه داشته باشد یک دانه جدا در خود دارد که با اسم قهوه درجه یک به فروش میرسد و قهوه های که یک دانه در خود دارد میتواند بو و مزه بهتری نسبت به بقیه دانه ها داشته باشد به طور کلی اگر بخواهیم این قهوه ها را با قهوه های دیگر مخلوط کنیم در ابتدا باید همه دانه ها به طور جداگانه برشته شود.

چون شکل و اندازه این قهوه دارای تفاوت از برشته کاری است و میتواند بیش از حد یا کمتر برشته کند

دانه قهوه تانزانیا

فرآوری و برشته کاری این قهو ه ها به چه گونه ای بوده است؟

این قهوه با یک درجه مشخص به نام برشته کاری سیتی که این تقریبا معادل قهوه میان برشت است که عطر گیاهی پیدا میکند.

اگر به صورت تیره تر برشته شود طعم آن شبیه خانواده توت است و مزه آخری آن به سمت فلفل سیاه میرود.

این درختان نسبت به دانه های کنیا به شدت دارای کیفیت و یک نواختی کاملی میباشد و این قهوه با قهوه های دیگر از نظر اسیدیته شرابی مقایسه میشود.

قهوه های کشت شده در این ناحیه به صورت خشک جمع آوری میشود؛ این به گونه ای است در مناطق دیگر به صورت خیس صورت میگیرد و این قهوه هم مثل دانه کنیا در جه بندی میشود.

خرید قهوه تانزانیا

شما خریداران و مصرف کنندگان دانه های قهوه در ایران می توانید دانه مرغوب قهوه را به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 09129770370 محمد مهرسام

اینستاگرام :@mehrsam_coffee

وب سایت : www.coffeebag.ir

آدرس دفتر : خیابان امام ، میدان شورا ، پاساژ ثنا ، طبقه همکف واحد 23

شرکت بازرگانی عقاب سبز مهرسام عرضه کننده انواع دانه قهوه در ایران

خریدی مطمئن ،کیفیت بالا و پشتیبانی حتی بعد از ارسال

قهوه را شرکتی ، ارزان و با ضمانت کیفیت و فروش بخرید

ارسال بار به تمامی نقاط ایران

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید 

 

درباره ی coffee bag

همچنین ببینید

قهوه سرد

قهوه سرد و ویژگی های جالب درباره این نوشیدنی خوش مزه

قهوه سرد و ویژگی های جالب درباره این نوشیدنی خوش مزه قهوه سرد یا همان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *